SINGULAR
1
shnamh mé
▪ar shnamh mé?
▪níor shnamh mé
2
shnamh tú
▪ar shnamh tú?
▪níor shnamh tú
3
shnamh sé (MASC.)
▪ar shnamh sé?
▪níor shnamh sé
shnamh sí (FEM.)
▪ar shnamh sí?
▪níor shnamh sí
PLURAL
1
shnamhamar
▪ar shnamhamar?
▪níor shnamhamar
shnamh muid
▪ar shnamh muid?
▪níor shnamh muid
2
shnamh sibh
▪ar shnamh sibh?
▪níor shnamh sibh
3
shnamh siad
▪ar shnamh siad?
▪níor shnamh siad
shnamhadar
▪ar shnamhadar?
▪níor shnamhadar
PASSIVE
snamhadh
▪ar snamhadh?
▪níor snamhadh
SINGULAR
1
snamhaim
▪an snamhaim?
▪ní shnamhaim
2
snamhann tú
▪an snamhann tú?
▪ní shnamhann tú
3
snamhann sé (MASC.)
▪an snamhann sé?
▪ní shnamhann sé
snamhann sí (FEM.)
▪an snamhann sí?
▪ní shnamhann sí
PLURAL
1
snamhaimid
▪an snamhaimid?
▪ní shnamhaimid
snamhann muid
▪an snamhann muid?
▪ní shnamhann muid
2
snamhann sibh
▪an snamhann sibh?
▪ní shnamhann sibh
3
snamhann siad
▪an snamhann siad?
▪ní shnamhann siad
PASSIVE
snamhtar
▪an snamhtar?
▪ní shnamhtar
SINGULAR
1
snamhfaidh mé
▪an snamhfaidh mé?
▪ní shnamhfaidh mé
2
snamhfaidh tú
▪an snamhfaidh tú?
▪ní shnamhfaidh tú
3
snamhfaidh sé (MASC.)
▪an snamhfaidh sé?
▪ní shnamhfaidh sé
snamhfaidh sí (FEM.)
▪an snamhfaidh sí?
▪ní shnamhfaidh sí
PLURAL
1
snamhfaimid
▪an snamhfaimid?
▪ní shnamhfaimid
snamhfaidh muid
▪an snamhfaidh muid?
▪ní shnamhfaidh muid
2
snamhfaidh sibh
▪an snamhfaidh sibh?
▪ní shnamhfaidh sibh
3
snamhfaidh siad
▪an snamhfaidh siad?
▪ní shnamhfaidh siad
PASSIVE
snamhfar
▪an snamhfar?
▪ní shnamhfar
SINGULAR
1
shnamhfainn
▪an snamhfainn?
▪ní shnamhfainn
2
shnamhfá
▪an snamhfá?
▪ní shnamhfá
3
shnamhfadh sé (MASC.)
▪an snamhfadh sé?
▪ní shnamhfadh sé
shnamhfadh sí (FEM.)
▪an snamhfadh sí?
▪ní shnamhfadh sí
PLURAL
1
shnamhfaimis
▪an snamhfaimis?
▪ní shnamhfaimis
shnamhfadh muid
▪an snamhfadh muid?
▪ní shnamhfadh muid
2
shnamhfadh sibh
▪an snamhfadh sibh?
▪ní shnamhfadh sibh
3
shnamhfaidís
▪an snamhfaidís?
▪ní shnamhfaidís
shnamhfadh siad
▪an snamhfadh siad?
▪ní shnamhfadh siad
PASSIVE
shnamhfaí
▪an snamhfaí?
▪ní shnamhfaí
SINGULAR
1
shnamhainn
▪an snamhainn?
▪ní shnamhainn
2
shnamhtá
▪an snamhtá?
▪ní shnamhtá
3
shnamhadh sé (MASC.)
▪an snamhadh sé?
▪ní shnamhadh sé
shnamhadh sí (FEM.)
▪an snamhadh sí?
▪ní shnamhadh sí
PLURAL
1
shnamhaimis
▪an snamhaimis?
▪ní shnamhaimis
shnamhadh muid
▪an snamhadh muid?
▪ní shnamhadh muid
2
shnamhadh sibh
▪an snamhadh sibh?
▪ní shnamhadh sibh
3
shnamhaidís
▪an snamhaidís?
▪ní shnamhaidís
shnamhadh siad
▪an snamhadh siad?
▪ní shnamhadh siad
PASSIVE
shnamhtaí
▪an snamhtaí?
▪ní shnamhtaí
SINGULAR
1
snamhaim!
▪ná snamhaim!
3
snamhadh sé! (MASC.)
▪ná snamhadh sé!
snamhadh sí! (FEM.)
▪ná snamhadh sí!
PLURAL
1
snamhaimis!
▪ná snamhaimis!
snamhadh muid!
▪ná snamhadh muid!
2
snamhaigí!
▪ná snamhaigí!
3
snamhaidís!
▪ná snamhaidís!
snamhadh siad!
▪ná snamhadh siad!
SINGULAR
1
go snamha mé
▪nár shnamha mé
2
go snamha tú
▪nár shnamha tú
3
go snamha sé (MASC.)
▪nár shnamha sé
go snamha sí (FEM.)
▪nár shnamha sí
PLURAL
1
go snamhaimid
▪nár shnamhaimid
go snamha muid
▪nár shnamha muid
2
go snamha sibh
▪nár shnamha sibh
3
go snamha siad
▪nár shnamha siad
PASSIVE
go snamhtar
▪nár shnamhtar