SINGULAR
1
d'imoibrigh mé
▪ar imoibrigh mé?
▪níor imoibrigh mé
2
d'imoibrigh tú
▪ar imoibrigh tú?
▪níor imoibrigh tú
3
d'imoibrigh sé (MASC.)
▪ar imoibrigh sé?
▪níor imoibrigh sé
d'imoibrigh sí (FEM.)
▪ar imoibrigh sí?
▪níor imoibrigh sí
PLURAL
1
d'imoibríomar
▪ar imoibríomar?
▪níor imoibríomar
d'imoibrigh muid
▪ar imoibrigh muid?
▪níor imoibrigh muid
2
d'imoibrigh sibh
▪ar imoibrigh sibh?
▪níor imoibrigh sibh
3
d'imoibrigh siad
▪ar imoibrigh siad?
▪níor imoibrigh siad
d'imoibríodar
▪ar imoibríodar?
▪níor imoibríodar
PASSIVE
imoibríodh
▪ar imoibríodh?
▪níor imoibríodh
SINGULAR
1
imoibrím
▪an imoibrím?
▪ní imoibrím
2
imoibríonn tú
▪an imoibríonn tú?
▪ní imoibríonn tú
3
imoibríonn sé (MASC.)
▪an imoibríonn sé?
▪ní imoibríonn sé
imoibríonn sí (FEM.)
▪an imoibríonn sí?
▪ní imoibríonn sí
PLURAL
1
imoibrímid
▪an imoibrímid?
▪ní imoibrímid
imoibríonn muid
▪an imoibríonn muid?
▪ní imoibríonn muid
2
imoibríonn sibh
▪an imoibríonn sibh?
▪ní imoibríonn sibh
3
imoibríonn siad
▪an imoibríonn siad?
▪ní imoibríonn siad
PASSIVE
imoibrítear
▪an imoibrítear?
▪ní imoibrítear
SINGULAR
1
imoibreoidh mé
▪an imoibreoidh mé?
▪ní imoibreoidh mé
2
imoibreoidh tú
▪an imoibreoidh tú?
▪ní imoibreoidh tú
3
imoibreoidh sé (MASC.)
▪an imoibreoidh sé?
▪ní imoibreoidh sé
imoibreoidh sí (FEM.)
▪an imoibreoidh sí?
▪ní imoibreoidh sí
PLURAL
1
imoibreoimid
▪an imoibreoimid?
▪ní imoibreoimid
imoibreoidh muid
▪an imoibreoidh muid?
▪ní imoibreoidh muid
2
imoibreoidh sibh
▪an imoibreoidh sibh?
▪ní imoibreoidh sibh
3
imoibreoidh siad
▪an imoibreoidh siad?
▪ní imoibreoidh siad
PASSIVE
imoibreofar
▪an imoibreofar?
▪ní imoibreofar
SINGULAR
1
d'imoibreoinn
▪an imoibreoinn?
▪ní imoibreoinn
2
d'imoibreofá
▪an imoibreofá?
▪ní imoibreofá
3
d'imoibreodh sé (MASC.)
▪an imoibreodh sé?
▪ní imoibreodh sé
d'imoibreodh sí (FEM.)
▪an imoibreodh sí?
▪ní imoibreodh sí
PLURAL
1
d'imoibreoimis
▪an imoibreoimis?
▪ní imoibreoimis
d'imoibreodh muid
▪an imoibreodh muid?
▪ní imoibreodh muid
2
d'imoibreodh sibh
▪an imoibreodh sibh?
▪ní imoibreodh sibh
3
d'imoibreoidís
▪an imoibreoidís?
▪ní imoibreoidís
d'imoibreodh siad
▪an imoibreodh siad?
▪ní imoibreodh siad
PASSIVE
d'imoibreofaí
▪an imoibreofaí?
▪ní imoibreofaí
SINGULAR
1
d'imoibrínn
▪an imoibrínn?
▪ní imoibrínn
2
d'imoibríteá
▪an imoibríteá?
▪ní imoibríteá
3
d'imoibríodh sé (MASC.)
▪an imoibríodh sé?
▪ní imoibríodh sé
d'imoibríodh sí (FEM.)
▪an imoibríodh sí?
▪ní imoibríodh sí
PLURAL
1
d'imoibrímis
▪an imoibrímis?
▪ní imoibrímis
d'imoibríodh muid
▪an imoibríodh muid?
▪ní imoibríodh muid
2
d'imoibríodh sibh
▪an imoibríodh sibh?
▪ní imoibríodh sibh
3
d'imoibrídís
▪an imoibrídís?
▪ní imoibrídís
d'imoibríodh siad
▪an imoibríodh siad?
▪ní imoibríodh siad
PASSIVE
d'imoibrítí
▪an imoibrítí?
▪ní imoibrítí
SINGULAR
1
imoibrím!
▪ná himoibrím!
2
imoibrigh!
▪ná himoibrigh!
3
imoibríodh sé! (MASC.)
▪ná himoibríodh sé!
imoibríodh sí! (FEM.)
▪ná himoibríodh sí!
PLURAL
1
imoibrímis!
▪ná himoibrímis!
imoibríodh muid!
▪ná himoibríodh muid!
2
imoibrígí!
▪ná himoibrígí!
3
imoibrídís!
▪ná himoibrídís!
imoibríodh siad!
▪ná himoibríodh siad!
PASSIVE
imoibrítear!
▪ná himoibrítear!
SINGULAR
1
go n-imoibrí mé
▪nár imoibrí mé
2
go n-imoibrí tú
▪nár imoibrí tú
3
go n-imoibrí sé (MASC.)
▪nár imoibrí sé
go n-imoibrí sí (FEM.)
▪nár imoibrí sí
PLURAL
1
go n-imoibrímid
▪nár imoibrímid
go n-imoibrí muid
▪nár imoibrí muid
2
go n-imoibrí sibh
▪nár imoibrí sibh
3
go n-imoibrí siad
▪nár imoibrí siad
PASSIVE
go n-imoibrítear
▪nár imoibrítear