SINGULAR
1
d'fhigh mé
▪ar fhigh mé?
▪níor fhigh mé
2
d'fhigh tú
▪ar fhigh tú?
▪níor fhigh tú
3
d'fhigh sé (MASC.)
▪ar fhigh sé?
▪níor fhigh sé
d'fhigh sí (FEM.)
▪ar fhigh sí?
▪níor fhigh sí
PLURAL
1
d'fhíomar
▪ar fhíomar?
▪níor fhíomar
d'fhigh muid
▪ar fhigh muid?
▪níor fhigh muid
2
d'fhigh sibh
▪ar fhigh sibh?
▪níor fhigh sibh
3
d'fhigh siad
▪ar fhigh siad?
▪níor fhigh siad
d'fhíodar
▪ar fhíodar?
▪níor fhíodar
PASSIVE
SINGULAR
1
fím
▪an bhfím?
▪ní fhím
2
fíonn tú
▪an bhfíonn tú?
▪ní fhíonn tú
3
fíonn sé (MASC.)
▪an bhfíonn sé?
▪ní fhíonn sé
fíonn sí (FEM.)
▪an bhfíonn sí?
▪ní fhíonn sí
PLURAL
1
fímid
▪an bhfímid?
▪ní fhímid
fíonn muid
▪an bhfíonn muid?
▪ní fhíonn muid
2
fíonn sibh
▪an bhfíonn sibh?
▪ní fhíonn sibh
3
fíonn siad
▪an bhfíonn siad?
▪ní fhíonn siad
PASSIVE
fitear
▪an bhfitear?
▪ní fhitear
SINGULAR
1
fífidh mé
▪an bhfífidh mé?
▪ní fhífidh mé
2
fífidh tú
▪an bhfífidh tú?
▪ní fhífidh tú
3
fífidh sé (MASC.)
▪an bhfífidh sé?
▪ní fhífidh sé
fífidh sí (FEM.)
▪an bhfífidh sí?
▪ní fhífidh sí
PLURAL
1
fífimid
▪an bhfífimid?
▪ní fhífimid
fífidh muid
▪an bhfífidh muid?
▪ní fhífidh muid
2
fífidh sibh
▪an bhfífidh sibh?
▪ní fhífidh sibh
3
fífidh siad
▪an bhfífidh siad?
▪ní fhífidh siad
PASSIVE
fífear
▪an bhfífear?
▪ní fhífear
SINGULAR
1
d'fhífinn
▪an bhfífinn?
▪ní fhífinn
2
d'fhífeá
▪an bhfífeá?
▪ní fhífeá
3
d'fhífeadh sé (MASC.)
▪an bhfífeadh sé?
▪ní fhífeadh sé
d'fhífeadh sí (FEM.)
▪an bhfífeadh sí?
▪ní fhífeadh sí
PLURAL
1
d'fhífimis
▪an bhfífimis?
▪ní fhífimis
d'fhífeadh muid
▪an bhfífeadh muid?
▪ní fhífeadh muid
2
d'fhífeadh sibh
▪an bhfífeadh sibh?
▪ní fhífeadh sibh
3
d'fhífidís
▪an bhfífidís?
▪ní fhífidís
d'fhífeadh siad
▪an bhfífeadh siad?
▪ní fhífeadh siad
PASSIVE
d'fhífí
▪an bhfífí?
▪ní fhífí
SINGULAR
1
d'fhínn
▪an bhfínn?
▪ní fhínn
2
d'fhiteá
▪an bhfiteá?
▪ní fhiteá
3
d'fhíodh sé (MASC.)
▪an bhfíodh sé?
▪ní fhíodh sé
d'fhíodh sí (FEM.)
▪an bhfíodh sí?
▪ní fhíodh sí
PLURAL
1
d'fhímis
▪an bhfímis?
▪ní fhímis
d'fhíodh muid
▪an bhfíodh muid?
▪ní fhíodh muid
2
d'fhíodh sibh
▪an bhfíodh sibh?
▪ní fhíodh sibh
3
d'fhídís
▪an bhfídís?
▪ní fhídís
d'fhíodh siad
▪an bhfíodh siad?
▪ní fhíodh siad
PASSIVE
d'fhití
▪an bhfití?
▪ní fhití
SINGULAR
3
fíodh sé! (MASC.)
▪ná fíodh sé!
fíodh sí! (FEM.)
▪ná fíodh sí!
PLURAL
fíodh muid!
▪ná fíodh muid!
fíodh siad!
▪ná fíodh siad!
SINGULAR
3
go bhfí sé (MASC.)
▪nár fhí sé
go bhfí sí (FEM.)
▪nár fhí sí
PLURAL
go bhfí muid
▪nár fhí muid
2
go bhfí sibh
▪nár fhí sibh
3
go bhfí siad
▪nár fhí siad