SINGULAR
1
d'fhailp mé
▪ar fhailp mé?
▪níor fhailp mé
2
d'fhailp tú
▪ar fhailp tú?
▪níor fhailp tú
3
d'fhailp sé (MASC.)
▪ar fhailp sé?
▪níor fhailp sé
d'fhailp sí (FEM.)
▪ar fhailp sí?
▪níor fhailp sí
PLURAL
1
d'fhailpeamar
▪ar fhailpeamar?
▪níor fhailpeamar
d'fhailp muid
▪ar fhailp muid?
▪níor fhailp muid
2
d'fhailp sibh
▪ar fhailp sibh?
▪níor fhailp sibh
3
d'fhailp siad
▪ar fhailp siad?
▪níor fhailp siad
d'fhailpeadar
▪ar fhailpeadar?
▪níor fhailpeadar
PASSIVE
failpeadh
▪ar failpeadh?
▪níor failpeadh
SINGULAR
1
failpim
▪an bhfailpim?
▪ní fhailpim
2
failpeann tú
▪an bhfailpeann tú?
▪ní fhailpeann tú
3
failpeann sé (MASC.)
▪an bhfailpeann sé?
▪ní fhailpeann sé
failpeann sí (FEM.)
▪an bhfailpeann sí?
▪ní fhailpeann sí
PLURAL
1
failpimid
▪an bhfailpimid?
▪ní fhailpimid
failpeann muid
▪an bhfailpeann muid?
▪ní fhailpeann muid
2
failpeann sibh
▪an bhfailpeann sibh?
▪ní fhailpeann sibh
3
failpeann siad
▪an bhfailpeann siad?
▪ní fhailpeann siad
PASSIVE
failptear
▪an bhfailptear?
▪ní fhailptear
SINGULAR
1
failpfidh mé
▪an bhfailpfidh mé?
▪ní fhailpfidh mé
2
failpfidh tú
▪an bhfailpfidh tú?
▪ní fhailpfidh tú
3
failpfidh sé (MASC.)
▪an bhfailpfidh sé?
▪ní fhailpfidh sé
failpfidh sí (FEM.)
▪an bhfailpfidh sí?
▪ní fhailpfidh sí
PLURAL
1
failpfimid
▪an bhfailpfimid?
▪ní fhailpfimid
failpfidh muid
▪an bhfailpfidh muid?
▪ní fhailpfidh muid
2
failpfidh sibh
▪an bhfailpfidh sibh?
▪ní fhailpfidh sibh
3
failpfidh siad
▪an bhfailpfidh siad?
▪ní fhailpfidh siad
PASSIVE
failpfear
▪an bhfailpfear?
▪ní fhailpfear
SINGULAR
1
d'fhailpfinn
▪an bhfailpfinn?
▪ní fhailpfinn
2
d'fhailpfeá
▪an bhfailpfeá?
▪ní fhailpfeá
3
d'fhailpfeadh sé (MASC.)
▪an bhfailpfeadh sé?
▪ní fhailpfeadh sé
d'fhailpfeadh sí (FEM.)
▪an bhfailpfeadh sí?
▪ní fhailpfeadh sí
PLURAL
1
d'fhailpfimis
▪an bhfailpfimis?
▪ní fhailpfimis
d'fhailpfeadh muid
▪an bhfailpfeadh muid?
▪ní fhailpfeadh muid
2
d'fhailpfeadh sibh
▪an bhfailpfeadh sibh?
▪ní fhailpfeadh sibh
3
d'fhailpfidís
▪an bhfailpfidís?
▪ní fhailpfidís
d'fhailpfeadh siad
▪an bhfailpfeadh siad?
▪ní fhailpfeadh siad
PASSIVE
d'fhailpfí
▪an bhfailpfí?
▪ní fhailpfí
SINGULAR
1
d'fhailpinn
▪an bhfailpinn?
▪ní fhailpinn
2
d'fhailpteá
▪an bhfailpteá?
▪ní fhailpteá
3
d'fhailpeadh sé (MASC.)
▪an bhfailpeadh sé?
▪ní fhailpeadh sé
d'fhailpeadh sí (FEM.)
▪an bhfailpeadh sí?
▪ní fhailpeadh sí
PLURAL
1
d'fhailpimis
▪an bhfailpimis?
▪ní fhailpimis
d'fhailpeadh muid
▪an bhfailpeadh muid?
▪ní fhailpeadh muid
2
d'fhailpeadh sibh
▪an bhfailpeadh sibh?
▪ní fhailpeadh sibh
3
d'fhailpidís
▪an bhfailpidís?
▪ní fhailpidís
d'fhailpeadh siad
▪an bhfailpeadh siad?
▪ní fhailpeadh siad
PASSIVE
d'fhailptí
▪an bhfailptí?
▪ní fhailptí
SINGULAR
3
failpeadh sé! (MASC.)
▪ná failpeadh sé!
failpeadh sí! (FEM.)
▪ná failpeadh sí!
PLURAL
1
failpimis!
▪ná failpimis!
failpeadh muid!
▪ná failpeadh muid!
2
failpigí!
▪ná failpigí!
3
failpidís!
▪ná failpidís!
failpeadh siad!
▪ná failpeadh siad!
PASSIVE
failptear!
▪ná failptear!
SINGULAR
1
go bhfailpe mé
▪nár fhailpe mé
2
go bhfailpe tú
▪nár fhailpe tú
3
go bhfailpe sé (MASC.)
▪nár fhailpe sé
go bhfailpe sí (FEM.)
▪nár fhailpe sí
PLURAL
1
go bhfailpimid
▪nár fhailpimid
go bhfailpe muid
▪nár fhailpe muid
2
go bhfailpe sibh
▪nár fhailpe sibh
3
go bhfailpe siad
▪nár fhailpe siad
PASSIVE
go bhfailptear
▪nár fhailptear